Evenimente

Hramul Paraclisului „Sf. Ioan Botezătorul” - 7 ianuarie 2021

Mănăstirea noastră și-a sărbătorit astăzi hramul Paraclisului „Soborul Sfântului Ioan Botezătorul” și am avut marea binecuvântare de a-l avea în mijlocul nostru pe Preasfințitul Andrei, Episcop al Covasnei și Harghitei, care a săvârșit Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie înconjurat de un sobor de preoți și diaconi.

Răspunsurile la strană au fost date de soborul de maici din Mănăstirea noastră. 

Cu toate că am început anul tot în pandemie, Sf. Ioan Botezătorul și-a chemat cinstitorii de Dumnezeu și ne-am bucurat că i-am avut alături. Le mulțumim credincioșilor care au participat, ca de fiecare dată, la Sf. Liturghie și la sărbătoarea închinată Sf. Ioan Botezătorul.
Slavă Ție, Doamne, slavă Ție!

Contact

Mănăstirea “Adormirea Maicii Domnului”
Maica Stareţă Stavrofora Miriam Oprea
Nr. de telefon: 0744 - 966.950 - nu sunați pentru cazare
Localitatea: Izvoru Muresului Jud. Harghita Cod 537356
Detalii și Formular de Contact
Atelier Pictură: 0742-224.590 (sunați numai pentru cazare și comenzi icoane, croitorie și broderie)
Vă rugăm să sunați între orele: 
09.00 - 12.20 și 14.00-16.30.
Vă rugăm să nu sunați în duminici și sărbători.

Copyright © 2010-2016 Mănăstirea "Adormirea Maicii Domnului" Izvoru Mureşului.
Toate drepturile rezervate. Webmaster: Bogdan Tinca